Avancronici si pronosticuri

Convertor Cote

Convertorul de Cote va converti cote între cota zecimală (de exemplu: 1.33), fracțională (exemplu: 1/2) și americană (exemplu: -200 sau 120).

Pronosticurile cele mai bune! Fotbal, tenis, hochei, baschet si alte sporturi

Programul complet al EURO 2016

UEFA a publicat programul complet al meciurilor EURO 2016 din Franta, grupe si fazele eliminatorii. 

euro-2016

Mai jos se poate vedea programul complet al EURO 2016, pornind de la faza grupelor si pana in finala. 

Romania se afla in Grupa A, cu Franta, Elvetia si Albania.

Daca Romania va termina pe locul 2 in Grupa A, va juca in optimile de finala impotriva locului 2 din Grupa C (Germania, Ucraina, Polonia, Irlanda de Nord).

Daca va castiga Grupa A, Romania va intalni locul 3 din grupele C, D sau E (Germania, Ucraina, Polonia, Irlanda de Nord, Spania, Cehia, Turcia, Croatia sau Belgia, Italia, Irlanda, Suedia).

Daca va termina pe locul 3 in Grupa A si se va afla printre cele mai bune patru echipe clasate pe locurile 3 din toate grupele, cel mai posibil scenariu, Romania va intalni castigatoarea Grupei C (Germania, Ucraina, Polonia, Irlanda de Nord).



Faza grupelor Euro 2016

Vineri 10 iunie, 22:00 (St-Denis): Franta v Romania – Grupa A 
Sambata 11 iunie, 16:00 (Lens): Albania v Elvetia – Grupa A 
Sambata 11 iunie, 19:00 (Bordeaux): T. Galilor v Slovacia – Grupa B 
Sambata 11 iunie, 22:00 (Marseille): Anglia v Rusia – Grupa B 
Duminica 12 iunie, 16:00 (Paris): Turcia v Croatia – Grupa D 
Duminica 12 iunie, 19:00 (Nice): Polonia v Irlanda N. – Grupa C 
Duminica 12 iunie, 22:00 (Lille): Germania v Ucraina – Grupa C
Luni 13 iunie, 16:00 (Toulouse): Spania v Cehia – Grupa D 
Luni 13 iunie, 19:00 (St-Denis): Irlanda v Suedia – Grupa E 
Luni 13 iunie, 22:00 (Lyon): Belgia v Italia – Grupa E
Marti 14 iunie, 19:00 (Bordeaux): Austria v Ungaria – Grupa F
Marti 14 iunie, 22:00 (St-Etienne): Portugalia v Islanda – Grupa F
Miercuri 15 iunie, 16:00 (Lille): Rusia v Slovacia – Grupa B 
Miercuri 15 iunie, 19:00 (Paris): Romania v Elvetia – Grupa A 
Miercuri 15 iunie, 22:00 (Marseille): Franta v Albania – Grupa A 
Joi 16 iunie, 16:00 (Lens): Anglia v T. Galilor – Grupa B 
Joi 16 iunie, 19:00 (Lyon): Ucraina v Irlanda N. – Grupa C
Joi 16 iunie, 22:00 (St-Denis): Germania v Polonia – Grupa C 
Vineri 17 iunie, 16:00 (Toulouse): Italia v Suedia – Grupa E
Vineri 17 iunie, 19:00 (St-Etienne): Cehia v Croatia – Grupa D 
Vineri 17 iunie, 22:00 (Nice): Spania v Turcia – Grupa D
Sambata 18 iunie, 16:00 (Bordeaux): Belgia v Irlanda – Grupa E 
Sambata 18 iunie, 19:00 (Marseille): Islanda v Ungaria – Grupa F 
Sambata 18 iunie, 22:00 (Paris): Portugalia v Austria – Grupa F
Duminica 19 iunie, 22:00 (Lille): Elvetia v Franta – Grupa A 
Duminica 19 iunie, 22:00 (Lyon): Romania v Albania – Grupa A 
Luni 20 iunie, 22:00 (St-Etienne): Slovacia v Anglia – Grupa B 
Luni 20 iunie, 22:00 (Toulouse): Rusia v T. Galilor – Grupa B 
Marti 21 iunie, 19:00 (Paris): Irlanda N. v Germania – Grupa C
Marti 21 iunie, 19:00 (Marseille): Ucraina v Polonia – Grupa C
Marti 21 iunie, 22:00 (Bordeaux): Croatia v Spania – Grupa D 
Marti 21 iunie, 22:00 (Lens): Cehia v Turcia – Grupa D
Miercuri 22 iunie, 19:00 (Lyon): Ungaria v Portugalia – Grupa F 
Miercuri 22 iunie, 19:00 (St-Denis): Islanda v Austria – Grupa F 
Miercuri 22 iunie, 22:00 (Nice): Suedia v Belgia – Grupa E 
Miercuri 22 iunie, 22:00 (Lille): Italia v Irlanda – Grupa E

Optimi de finala
Sambata 25 iunie, 16:00 (St-Etienne): Loc 2 Grupa A v Loc 2 C – Meci 1
Sambata 25 iunie, 19:00 (Paris): Castigator B v Locul 3 A/C/D – Meci 2
Sambata 25 iunie, 22:00 (Lens): Castigator D v Locul 3 B/E/F – Meci 3
Duminica 26 iunie, 16:00 (Lyon): Castigator A v Locul 3 C/D/E – Meci 4
Duminica 26 iunie, 19:00 (Lille): Castigator C v Locul 3 A/B/F – Meci 5
Duminica 26 iunie, 22:00 (Toulouse): Castigator F v Loc 2 E – Meci 6
Luni 27 iunie, 19:00 (St-Denis): Castigator E v Loc 2 D – Meci 7
Luni 27 iunie, 22:00 (Nice): Loc 2 B v Loc 2 F – Meci 8

Sferturi de finala
Joi 30 iunie, 22:00 (Marseille): Castigator Meci 1 v Castigator Meci 3 – Sfert1
Vineri 1 iulie, 22:00 (Lille): Castigator Meci 2 v Castigator Meci 6 – Sfert2
Sambata 2 iulie, 22:00 (Bordeaux): Castigator Meci 5 v Castigator Meci 7 – Sfert3
Duminica 3 iulie, 22:00 (St-Denis): Castigator Meci 4 v Castigator Meci 8 – Sfert4

Semifinale
Miercuri 6 iulie, 22:00 (Lyon): Castigator Sfert1 v Castigator Sfert2 – SF1
Joi 7 iulie, 22:00 (Marseille): Castigator Sfert3 v Castigator Sfert4 – SF2

Finala
Duminica 10 iulie, 22:00 (St-Denis): Castigator SF1 v Castigator SF2